Uzlīmju izgatavošana

Uzlīmju izgatavošana efektivitātes ziņā ir pārbaudīts paņēmiens dažāda veida informācijas tālāknodošanai. Lielformāta uzlīmes ir visizplatītākais veids, kā klientam pieejami, koši un pārliecinoši izgreznot veikalu, salonu skatlogus un interjeru. Piemēram, lielformāta uzlīmes, kas paziņo klientiem par īpaši izdevīgu akcijas piedāvājumu, kā arī sniedz gluži vispārīgu informāciju. Piemēram, ziņas par veikala/salona darba laiku, rekvizītiem u. tml. Tāpat bieži sastopamas ir auto uzlīmes un dažāda veida brīdinājuma un aizlieguma uzlīmes.

Arī mazformāta uzlīmju izgatavošana ir plaši izplatīta preču un pakalpojumu tirdzniecības jomā, piemēram, cenu uzlīmes ar svītru kodiem u. tml. Kā arī domājot par to, kāds būtu ērtākais, efektīvākais un klientam draudzīgākais veids, kā reklamēt savu uzņēmumu, tā misiju vai īpašos jaunums. Atjautīga pieeja šim nolūkam būtu izmantot mazformāta uzlīmju izgatavošanu. Izcils iemesls izgatavot uzlīmes ir par godu kādai konferencei, lielāka un mazāka mēroga simpozijam, izstādei, pasākumam, jubilejai u. c. Tādā veidā, tās kalpos ne tikai kā informatīvs materiāls vien, bet arī kā suvenīrs!

Uzlīmju izgatavošana – process

Tātad esam jau noskaidrojuši, ka uzlīmes ne tikai atvieglo preču un pakalpojumu tirdzniecības mehānismu (dažādu veidu leibeļi, cenu zīmes u. tml.), bet ir arī iedarbīgs mārketinga rīks. Jebkurā gadījumā uzlīmju izgatavošanas procesā ir jāņem vērā virkne tehnisku principu. Ražotājam jāiesniedz precīzs un drukas tehnoloģijai atbilstošs makets. Vēlams sarežģītākās situācijās kopā ar drukas failu izveidot vizualizāciju. Tajā lai ir skaidrs attēlojums, kas ir uzlīmes daļa un kas ir izgrieztā daļa, kura nebūs redzama uzlīmējot galaproduktu uz skatloga vai sienas. Drukas failā jāparedz vismaz 2 mm pārlaides aiz griešanas līnijas, kur turpinās dizains. Un noteikti jāiekļauj pati griešanas līnija. Visus rediģējamos tekstus jāpārvērš līknēs, lai izvairītos no nevēlamiem pārsteigumiem. Izmantotajiem attēliem noteikti jāatbilst drukas prasībām (tas ir, vismaz 300 dpi). Ar šiem un citiem tehniskajiem noteikumiem Jums noteikti palīdzēs pieredzējuši speciālisti.

Uzlīmju ilgnoturibas priekšnosacījumi

Svarīgi jau pirms uzlīmju izgatavošanas pārliecināties, ka esat izvēlējušies piemērotu uzlīmju materiālu. Tam jābūt saderīgam ar attiecīgo virsmu, kuru vēlaties aplīmēt. Jāņem vērā ārējie vides faktori, vai uzlīmēm jābūt īpaši izturīgām pret mitruma iedarbību vai salu. Vai noturīgām pret ultravioleto starojumu, vai pret intensīviem skrāpējumiem, ja tās tiks līmētas uz grīdas. Ir arī citi faktori, kuri palīdzēs izvēlēties Jums nepieciešamo uzlīmju izgatavošanas materiālu. Biežāk izmantotie ir papīrs, plēve vai cits polimēra materiāls!